28 Kasım 2011 Pazartesi

Bir Küfürbazın Günlüğü 2

 Yine saat 8.00 olmuş, alarm ısrarla ve acı acı çalmaktaydı. Çok da acı acı sayılmaz aslında dünyanın en eğlenceli şarkıları arasına girmek için aday olabilecek kadar sevimli olan ''hit the road jack'' parçası çalıyordu ama nafile, sabah uyanmak Küfürgül* için tam bir işkenceydi. Alarm çaldı çaldı çaldı... Ve beklenen oldu ''Vay aq. ne çabuk sabah oldu?! Daha yeni dalmıştım be rüyanın en güzel yerinde de yapılmaz ki bu aq. Ben bu okulun da bu saate ders koyanın da erken saatte olan bütün derslerden kalıp onu tekrar alan aklımı da taaaa....'' diye devam eden küfürler silsilesi evi bangır bangır inleterek alarm susturuldu. Kimse bu gürültüye aldırmadı; çünkü bu günün normal gidişatında olduğuna dair bir işaretti, gün her zaman ki gibiydi.

 Rutin bozulmadı; bin türlü küfürle yatağından çıktı, tuvalete gitti, elini yüzünü yıkadı, üstüne ne bulduysa giydi, her zaman fit kalmasını borçlu olduğu(!) spesh k'sını yedi ve yola koyuldu. Hava çok soğuktu lan, bildiğin bokunu donduracak cinsten bir soğuk. ''Okumak için bu şehri seçen aklıma da sıçayım!'' dedi ve okula doğru yürümeye devam etti.

 Küfürgül'ün o arkadaşıyla yaşadığı ilginç küfürsüz birkaç saat olayının üstünden tam tamına 2 ay 3 gün 5 saat 32 dakika geçmişti. O olaydan sonra hayat hiç olmadığı kadar daha küfürlüydü, zincirleme küfürlere yenileri eklenmiş, küfür dağarcığını dallanıp budaklandırmıştı. Artık gereksiz tekrarlar da yoktu, bir ettiği küfürü bir konuşma içinde tekrar söylememek için geliştirmişti kendini. Küfür onun için artık cümleleri birbirine bağlamaya yarayan bir bağlaçtan farksızdı, küfür her kelimenin sonunda anlamı pekiştirsin, olayı daha akıcı kılsın diye kullanmaya başlamıştı. O artık tam anlamıyla bir küfürbazdı, o amacına ulaşmış bir savaşçıydı!

 Yine bu sıradan günlerden biriydi, saat yine 8.00de çaldı, hava yine çok soğuktu... Amma bir şeyler eksikti, bir tatsızlık, bir renksizlik vardı. Bu renksizliği sebebini bulmak Küfürgül'ün arkadaşları için hiç de zor olmadı, etraf fazla sessizdi borazan gibi sesiyle ota bokan karışan sürekli küfür eden bir şey eksikti... Olamazdı! Yine mi o gün gelmişti?

 Saat 18.00 olmuştu ve Küfürgül'ün ağzından tek bir küfür bile çıkmamıştı gün boyu arkadaşlarıyla beraberlerdi ama yok yani içine bir istanbul hanımefendisi kaçmıştı. Ricalar, teşekkürler havada uçuşuyordu... İbrahim Tatlıses ''o eski halinden eser yok şimdi'' sözlerini resmen onun için yazmış gibiydi. Hayat böyle çok sıkıcıydı be herkes için Küfürgül bile kendinden sıkılmıştı fakat elinden hiç bir şey gelmiyordu sanki ruhunu bir fransız asilzadesi, bir istanbul hanımefendisi ele geçirmiş onu o konuşturuyordu ve o buna engel olamıyordu. Gündüzler geceleri kovaladı fakat hiç bir değişik yoktu hep aynı kibarlıktan kırılan Küfürgül. Uzunca bir zaman arkadaşları bu durumun düzelmesini beklediler ama artık bekleme değil harekete geçme vakti olduğunu düşünüp bu işe al atmaya karar verdiler. Ve Küfürgül'ü bu bataktan çıkarmak için kollar sıvanmıştı!
  ...

 *Küfürbaz kızımız için uydurulmuş saçma salak isim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder